Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Secret Key Beni hatırla
Tergek foruma hoş geldiniz!

Bize ve üyelerimize kim olduğunuzu anlatın, nelerden hoşlanırsınız ve bu siteye neden üye oldunuz.
Tüm yeni üyelerimize hoş geldiniz diyoruz ve sizi burada daha çok görmek istiyoruz!

BAŞLIK: Przewodnik pracownika w Niemczech

Przewodnik pracownika w Niemczech 1 yıl 9 ay önce #6206

  • uvutyc
  • uvutyc Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
  • Başarı: 0
Przewodnik pracownika w Niemczech

Pracobiorca tymczasowy (czyli zatrudniony przy użyciu polską agancję interaktywną pracy tudzież wykonujący swoje obowiązki w zagranicznej agencji - klienta agencji) pracuj za granica najnowsze oferty pracy za granica oferty pracy za granica dogłębnie znać prawa pracy obowiązującego w Niemczech. Nie pozostanie miał plus okazji, by kontaktować się spośród niemieckimi instytucjami takimi gdy urząd skarbowy czy sąd pracy. Jednak są informacje, z którymi zatrudniony tymczasowy winien się zapoznać przed wyjazdem - m. in. kwestie korzystania z niemieckiej załogi zdrowia bądź inne, scalone np. z zakwaterowaniem.

Szukając mieszkania

Koszta związane spośród wynajmem zależą od regionu. Najlepiej szukać mieszkania ze wsparciem firm, jakim trzeba jednak zapłacić wewnątrz pośrednictwo. Jest to najbezpieczniejsza i najszybsza forma znalezienia lokum zwłaszcza dla tychże, którzy nie znają niemieckiego. Przykładowe adresy w zakresie najmu mieszkań poprzez pośredników (Mitwohnzentralen) to m. in. www.mitwohnzentrale.de lub www.homecompany.de. Pozostałe siła znalezienia swojego lokum to szukanie propozycyj z ofert w prasie czy Necie bądź poproszenie o pomoc w szukaniu oferty pracy za granica praca najnowsze oferty pracy za granica (jeśli istnieje taka opcja).
Wynajem kawalerki to sumpt rzędu 400-700 euro i bez cen (czasem chociażby bez umeblowania), a chaty o warstwy 60 metrów kwadratowych od 1200 nawet do 1400 euro w dużym mieście (opłata za chałupa jest w większości wypadków podawana w wysokości czynszu miesięcznego bez ogrzewania netto (Netto-Kaltmiete w Euro/m2). Wypada także pomnieć o konieczności wniesienia kaucji, która wynosi równowartość trzech miesięcznych opłat. Dodatkowe cenę to dodatkowo centralne ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę, koszty eksploatacyjne, dopłaty za meble i podnajem oraz dopłaty za aplikacja pomieszczeń mieszkalnych do różnych celów aniżeli mieszkaniowe.
Republika federalna niemiec od dłuższego czasu znajdują dla Lachów popularnym zamysłem wyjazdów aż do pracy. Zachodniego sąsiada ceni się w zasadzie za lepsze możliwości zarobkowe, rozwinięte przywileje pracownicze i komfort roboty. Decydując się na odjazd do Fryc warto być wyposażonym jednak na uwadze kilka obowiązujących kwestii.

Formalności przed wyjazdem i pierwsze dni

Przed wyjazdem do roboty w Niemczech warto orzec, czy w ciągu podpisywania umowy z agencją pracy tymczasowej uzyskaliśmy tak zwane. Merkblatt -Kartę Informacyjną dla pracowników tymczasowych zawierającą podstawowe informacje odnośnie równego traktowania pracowników i na temat praw i obowiązków dotyczących tak jak agencji robocie jak i pracownika podczas wykonywania roboty w Niemczech. Na wyłącznym dokumencie winnam również dochrapać się od agencji interaktywnych pracy tymczasowej informacje odnośnie zasad wynagradzania pracowników tuż przy pracodawcy, obok którego pozostaniemy pracować.
Gdy już przyjmiemy się na miejsce robocie, będziemy wiązani do zameldowania się w lokalnym urzędzie gminy (Einwohnermeldeamt). Obowiązek meldunkowy dotyczy każdego pracowników mieszkających obywatelami Niemiec i powinno się go wypełnić w ciągu siedem lub czternaście dni (w zależności od chwili landu) odkąd daty przyjazdu.

Czas pracy

Tygodniowy okres pracy w Niemczech to około 39 godzin, aczkolwiek często spotykany jest oraz 40- godzinny tydzień pracy. Tak, jak w Polsce pracownikowi w każdym dniu pracy należy się przerwa, natomiast jej długość oraz różne informacje odnoszące się do czasu tudzież harmonogramu pracy zależy od regulaminu obowiązującego w danym przedsiębiorstwie. Urzędy i biura otwierane znajdują zazwyczaj o godzinie 9. 00, przy czym o tyle o ile godziny 12. 30 wyzyskuje się przerwy obiadowe (Mahlzeit).
Wynagrodzenie wewnątrz pracę w Niemczech widnieje zróżnicowane w porównaniu do branży tudzież regionu a podlega tak zwany. układom taryfowym, które odrzyna precyzyjnie nazywają. Np. stawki za pracę w landach wschodnich znajdują generalnie mniejsze niż te obowiązujące w landach zachodnich ze względu na historycznie uwarunkowane różnice w rozwoju ekonomicznym. W Niemczech istnieje dodatkowo oferty pracy za granica praca najnowsze oferty pracy za granica, ogólnokrajowa kwota płacy żadnej wysokości osiem, 50 Euro. Obecnie wytrwa jednak czas przejściowy a jeszcze nie każda sektor oferuje ww. kwotę zbyt godziną robocie. Więcej wiedzy na ów stawek można spróbować poszukać w internecie lub popytać znajomych, którzy już tuż przy zachodniego sąsiada pracowali. Doniesienia znajdziesz także w broszurze przygotowanej dzięki EURES.

Koszty utrzymania

Średni koszt utrzymania w Niemczech kradnie około 1000 euro comiesięczne. Najwięcej uiści się w ciągu usługi typu fryzjerstwo, mechanika pojazdowa, co więcej Internet azali telefon. Produkty żywnościowe oraz monopolowe również są droższe niżeli w Polsce. Dużą różnicę w cenie odczują przede wszystkim postaci palące, gdyż paczkę papierosów można zakupić za mniej więcej 6 euro. Koszty utrzymania w większych miastach jak Monachium, Berlin czy Hamburg są w stanie natomiast awansować nawet połowę miesięcznej pensji.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.247 saniye
Sistem Kunena Forum